בית אבות סיעודי מחירים – כמה עולה בית אבות סיעודי?

גם אתם חיפשתם "בית אבות סיעודי מחירים" בגוגל או "מחירי דיור מוגן"? החיפוש אחר בית אבות מביא איתו בירור מעמיק לגבי המחיר שעל הדייר לשלם חודש בחודשו לבית האבות.

התשלום עבור מחיר בית אבות סיעודי משתנה בין מקום למקום, כאשר לכל דייר בבית דיור מוגן יש גם את הצרכים שלו ואת השירותים להם הוא זקוק בהתאם למצבו הרפואי – הפיזי והקוגניטיבי.

כמובן שקיים הבדל מהותי בסוגי השירותים והטיפולים בין בית אבות עם מחלקה לדיירים עצמאיים תשושים/תשושי גוף וגם לתשושי נפש לבין בית אבות עם מחלקה סיעודית.

כאן תוכלו לקבל את המידע בנוגע למחלקות והשירותים המוענקים בבית אבות נוה שלו.

  • כדאי לדעת שמגזין דה מרקר פרסם ב28.6.2021 כתבת תחקיר נרחבת שעוזרת להבין לגבי השאלה "כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש" ועל המחירים וההטבות שמשפחות צריכות לשלם היום בכדי להביא מטפל סיעודי זר.
  • אולי יעניין אותך גם לקרוא את המאמר על "ההשוואת המחירים של בתי אבות, דיור מוגן ומטפלים זרים".

הגדרה של אדם סיעודי

הביטוח הלאומי מכיר בחולים סיעודיים לאחר עריכת מבחן הפעולות היומיות (ADL) , מבחן זה בוחן שישה מדדים לגבי יכולתו של האדם להתמודד עם פעולות היום יום:

  1. היכולת לקום ולשכב על כיסא/מיטה.
  2. היכולת להתלבש ולהתפשט באופן עצמאי. מדד זה בוחן את התמודדותו של הקשיש עם פעולות ההלבשה.
  3. רחיצה – היכולת של הקשיש להתרחץ בכוחות עצמו.
  4. אוכל ושתייה – היכולת של הקשיש לאכול ולשתות בכוחות עצמו.
  5. שליטה על הסוגרים.
  6. תנועה – היכולת להתנייד באופן עצמאי ולבצע מעברים ממקום למקום.

חולה סיעודי, יוגדר לרוב כמי שאינו עומד בלפחות בשלושה מבין מדדים אלו. לעיתים, במידה והאדם אינו שולט על הסוגרים ובנוסף אינו מסוגל לבצע פעולה נוספת מבין המדדים הנ"ל, הוא ייחשב גם כן כחולה סיעודי וידרש לבית אבות סיעודי.

מעבר לכך ישנן עוד שתי הגדרות למצבו של הקשיש = עצמאי ותשוש (גוף). עצמאי – אדם שאינו זקוק לעזרת הזולת בביצוע הפעולות היום-יומיות. ותשוש – אדם הזקוק לעזרה חלקית בפעולות היום יומיות, כגון רחצה, הלבשה.

סוגי המימון לבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי מחירים - כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש?
בתי אבות סיעודיים

בישראל יש מגוון של אפשרויות מגורים לאוכלוסיית הגיל השלישי (בתי אבות סיעודיים), כאשר כל מקום מספק מענה על צרכים אחרים, בהתאם למצבו הפיזיולוגי והקוגניטיבי של הקשיש לצד רצונותיו האישיים.

כדי להבין כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש, צריך להבין ראשית כי יש אנשים שלא יכולים לממן את השהייה בבית אבות סיעודי. 

לכן במקרים מסוימים או שהקשיש צריך לשלם באופן פרטי ולנצל את המשאבים הקיימים העומדים ברשותו כמו חסכונות, נכסים, פנסיות, קרנות וכדומה או שבאפשרותו לפנות לאחד מהפתרונות שהמדינה מציעה בעזרה למימון השהות במחלקה המתאימה לו.

אחד הפתרונות מכונה ”קוד משרד הבריאות“ מטעם משרד הבריאות שזהו בעצם אישור ממשרד הבריאות להשתתפות במימון השהות במחלקה הסיעודית. קוד משרד הבריאות מיועד לקשישים תשושי נפש או סיעודיים המחפשים אחר בתי אבות סיעודיים.

חשוב לציין כי מדובר בתהליך בירוקרטי אותו מבצע הקשיש בעזרת קרוביו, מול משרד הבריאות במקום מגוריו, ללא קשר לבית האבות וכאן נאמר שכדאי לבצע השוואת מחירים לפני הבחירה.

מעוניינים לדעת עוד על בתי אבות לתשושי נפש או על בתי אבות סיעודיים? רוצים להתייעץ לפני בחירה של בית אבות התקשרו עכשיו למספר – 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

מה ההבדל בין אדם המוגדר תשוש נפש לאדם סיעודי?

אז שוב, כשנרצה להבין כמה כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש, למעשה בפועל, אחד הדברים שהכי משפיעים על העלות בבית האבות הוא מצבו הרפואי של הקשיש, משום ששירותים רפואיים מסוימים, עולים יותר בהשוואה לאחרים.

בכדי להבין את ההבדל בצורה הטובה ביותר, חשוב לעשות הבחנה בין מצבו הפיזי של הקשיש למצבו הקוגניטיבי.

ההגדרה של תשוש נפש מתייחסת למצבו הקוגניטיבי כלומר למידת הצלילות שלו ולא למצבו הפיזיולוגי. כלומר, תשוש נפש יכול להיות אדם, שעל פניו, מתפקד לגמרי בכוחות עצמו: מתלבש, אוכל, הולך בעצמו אך היכולת שלו להתמצא בזמן ובמרחב נמצאת במצב ירוד – והוא חייב להימצא במסגרת המשגיחה עליו 24 שעות ביממה, בדרך כלל במחלקה סגורה.

פסיכיאטר המתמחה בגריאטריה, הוא זה שיגדיר את הרמה הקוגניטיבית של הקשיש על ידי קיום מספר מבחנים. אצלנו בנוה שלו אין מחלקה סגורה לתשושי נפש.

לעומת זאת, בבית האבות שלנו ניתן למצוא מחלקות נפרדות לקשישים המוגדרים כעצמאיים, תשושים ומחלקה סיעודית. הטיפול והליווי מותאם לכל דייר בהתאם למצבו הפיזיולוגי והקוגניטיבי, תוך קבלת מעטפת שירותים כוללת להענקת איכות חיים שגרתית ונעימה.

על אף ההבדלים בין מחלקות אלו, חיי הפעילות והחברה של הדיירים הינם מלאים ותוססים בהתאמה.

בית אבות סיעודי מחירים

קריטריונים ותהליכים נוספים המשפיעים על מחיר בית אבות סיעודי

רישיון של משרד הבריאות 

כשמנסים להבין כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש יש לקחת בחשבון את רישיון משרד הבריאות. משרד הבריאות מנפיק רישיונות לבתי אבות הפזורים ברחבי הארץ לתקופה מוגבלת של בין כמה חודשים לכמה שנים, בהתאם לבקרות שמשרד הבריאות מבצע במחלקות הסיעודיות בבתי האבות.

מגוון של קריטריונים ונהלים נלקחים בחשבון בבדיקה עצמה כמו למשל הבטחת טיפול תרופתי נאות, עמידה בדרישות ונהלי משרד הבריאות, תנאי תברואה, היגיינה, תנאי מגורים ראויים, תחלופת עובדים, יציבות הבית, איכות חיים ועוד.

ככל שבית האבות מקבל רישיון לתקופה ארוכה יותר, הדבר מוכיח כי מדובר במקום איכותי ומקצועי.

מיקום גאוגרפי

כמובן שאחד השיקולים המרכזיים בתהליך בחירת בית אבות קשור למיקום הגאוגרפי ולרצון שלנו להיות קרובים ככל האפשר ליקרים לנו. כשבוחנים כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש – ממש כמו בדירות להשקעה, גם כאן, ככל שמתקרבים למרכז הארץ המחירים עולים ולהיפך.

פעילויות לגיל הזהב בנווה שלו הם לא שירותי אקסטרה. איכות החיים של הקשיש בבית האבות נבנית ומושפעת בעיקר מהפעילויות הנוספות בין אם זה חוגים, סדנאות, הרצאות, טיולים וכדומה.

אנחנו בנוה שלו יצרנו שפע של פעילויות תרבותיות חברתיות והכל למען שמירה על חיי חברה מלאים ותוססים של כלל הדיירים במחלקה. לצד הפעילויות היומיומיות הנערכות אצלנו על ידי מדריכות תעסוקה מקצועיות, הדיירים שלנו יכולים ליהנות ממגוון עשיר של אירועים ומסיבות לציון מועדים שונים כמו שבתות, חגים, ימי הולדת וכמובן גם ימי כיף וחוויות יחד עם המשפחה הקרובה שמגיעה לבקר.

מעוניינים לדעת יותר על בתי אבות סיעודיים?

התקשרו עכשיו למספר 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

בית אבות סיעודי מחירים: האם יש עלויות נוספות של בית אבות שיש להתחשב בהן?

בהחלט. לפני שבוחרים לפי מחיר בית אבות סיעודי, חשוב לשאול באופן ספציפי מה כוללת העלות והאם הדייר יצטרך לשלם עבור שירותים ומוצרים נוספים לבית אבות כמו למשל תרופות, טיטולים, פינוי לבית החולים עם אמבולנס וכדומה.

בחירת בית אבות מתאים איננה עניין של מה בכך, מכיוון שכל אחד מאתנו מעוניין למצוא את בית האבות המתאים ליקיר לו.

אנו בבית האבות נוה שלו הממוקם בפתח תקווה, מספקים לכל הדיירים שלנו את התנאים האידיאליים ביותר, בהתאם למצב הגופני שלהם של דיירי בית האבות.

בזכות היותנו בית אבות קטן ובוטיקי, אנו מסוגלים לספק יחס אישי ומשפחתי לדיירים.

אנו מקפידים על מגוון רחב של פעילויות חברתיות ותרבותיות של בית אבות, לצד שירותי ניקיון, שירותי כביסה, שירותי מספרה, פיזיותרפיה וכדומה.

מעוניינים לדעת יותר בנושא של בתי אבות? רוצים להתייעץ עם המומחים שלנו בבתי אבות? התקשרו עכשיו למספר – 03-3728605

דוד לוי