מחירי בית אבות סיעודי

גם אתם חיפשתם “בית אבות סיעודי מחירים” בגוגל? החיפוש אחר בית אבות מביא איתו בירור מעמיק לגבי המחיר שעל הדייר לשלם חודש בחודשו לבית האבות. התשלום עבור מחיר בית אבות סיעודי משתנה בין מקום למקום, כאשר לכל דייר יש גם את הצרכים שלו ואת השירותים להם הוא זקוק בהתאם למצבו הרפואי – הפיזי והקוגניטיבי. כמובן שקיים הבדל מהותי בסוגי השירותים והטיפולים בין בית אבות עם מחלקה לדיירים עצמאיים/תשושי גוף/תשושי נפש לבין בית אבות עם מחלקה סיעודית. כאן תוכלו לקבל את המידע בנוגע למחלקות והשירותים המוענקים בבית אבות נוה שלו.

הגדרה של אדם סיעודי

הביטוח הלאומי מכיר בחולים סיעודיים לאחר עריכת מבחן הפעולות היומיות (ADL) , מבחן זה בוחן שישה מדדים לגבי יכולתו של האדם להתמודד עם פעולות היום יום:

  1. היכולת לקום ולשכב על כיסא/מיטה.
  2. היכולת להתלבש ולהתפשט באופן עצמאי. מדד זה בוחן את התמודדותו של הקשיש עם פעולות ההלבשה.
  3. רחיצה – היכולת של הקשיש להתרחץ בכוחות עצמו.
  4. אוכל ושתייה – היכולת של הקשיש לאכול ולשתות בכוחות עצמו.
  5. שליטה על הסוגרים.
  6. תנועה – היכולת להתנייד באופן עצמאי ולבצע מעברים ממקום למקום.

חולה סיעודי, יוגדר לרוב כמי שאינו עומד בלפחות בשלושה מבין מדדים אלו. לעיתים, במידה והאדם אינו שולט על הסוגרים ובנוסף אינו מסוגל לבצע פעולה נוספת מבין המדדים הנ”ל, הוא ייחשב גם כן כחולה סיעודי. מעבר לכך ישנן עוד שתי הגדרות למצבו של הקשיש = עצמאי ותשוש (גוף). עצמאי – אדם שאינו זקוק לעזרת הזולת בביצוע הפעולות היום-יומיות. ותשוש – אדם הזקוק לעזרה חלקית בפעולות היום יומיות, כגון רחצה, הלבשה.

סוגי המימון לבית אבות סיעודי

מחירי בית אבות סיעודי | כמה עולה בית אבות לחודש?

בישראל יש מגוון של אפשרויות מגורים לאוכלוסיית הגיל השלישי, כאשר כל מקום מספק מענה על צרכים אחרים, בהתאם למצבו הפיזיולוגי והקוגניטיבי של הקשיש לצד רצונותיו האישיים.

כדי להבין כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש, צריך להבין ראשית כי יש אנשים שלא יכולים לממן את השהייה בבית אבות סיעודי. לכן במקרים מסוימים או שהקשיש צריך לשלם באופן פרטי ולנצל את המשאבים הקיימים העומדים ברשותו כמו חסכונות, נכסים, פנסיות, קרנות וכדומה או שבאפשרותו לפנות לאחד מהפתרונות שהמדינה מציעה בעזרה למימון השהות במחלקה המתאימה לו. אחד הפתרונות מכונה ”קוד“ של משרד הבריאות שזהו בעצם אישור ממשרד הבריאות להשתתפות במימון השהות במחלקה הסיעודית . קוד משרד הבריאות מיועד לקשישים תשושי נפש או סיעודיים.

חשוב לציין כי מדובר בתהליך בירוקרטי אותו מבצע הקשיש בעזרת קרוביו, מול משרד הבריאות במקום מגוריו, ללא קשר לבית האבות.

מה ההבדל בין אדם המוגדר תשוש נפש לאדם סיעודי?

למעשה בפועל, אחד הדברים שהכי משפיעים על העלות בבית האבות הוא מצבו הרפואי של הקשיש, משום ששירותים רפואיים מסוימים, עולים יותר בהשוואה לאחרים. בכדי להבין את ההבדל בצורה הטובה ביותר, חשוב לעשות הבחנה בין מצבו הפיזי של הקשיש למצבו הקוגניטיבי.

ההגדרה של תשוש נפש מתייחסת למצבו הקוגניטיבי כלומר למידת הצלילות שלו ולא למצבו הפיזיולוגי. כלומר, תשוש נפש יכול להיות אדם, שעל פניו, מתפקד לגמרי בכוחות עצמו: מתלבש, אוכל, הולך בעצמו אך היכולת שלו להתמצא בזמן ובמרחב נמצאת במצב ירוד – והוא חייב להימצא במסגרת המשגיחה עליו 24 שעות ביממה, בדרך כלל במחלקה סגורה. פסיכיאטר המתמחה בגריאטריה, הוא זה שיגדיר את הרמה הקוגניטיבית של הקשיש על ידי קיום מספר מבחנים. אצלנו בנוה שלו אין מחלקה סגורה לתשושי נפש.

לעומת זאת, בבית האבות שלנו ניתן למצוא מחלקות נפרדות לקשישים המוגדרים כעצמאיים, תשושים ומחלקה סיעודית. הטיפול והליווי מותאם לכל דייר בהתאם למצבו הפיזיולוגי והקוגניטיבי, תוך קבלת מעטפת שירותים כוללת להענקת איכות חיים שגרתית ונעימה. על אף ההבדלים בין מחלקות אלו, חיי הפעילות והחברה של הדיירים הינם מלאים ותוססים בהתאמה.

קריטריונים ותהליכים נוספים המשפיעים על מחיר בית אבות סיעודי

רישיון של משרד הבריאות – כשמנסים להבין כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש יש לקחת בחשבון את רישיון משרד הבריאות. משרד הבריאות מנפיק רישיונות לבתי אבות הפזורים ברחבי הארץ לתקופה מוגבלת של בין כמה חודשים לכמה שנים, בהתאם לבקרות שמשרד הבריאות מבצע במחלקות הסיעודיות בבתי האבות, כאשר מגוון של קריטריונים ונהלים נלקחים בחשבון בבדיקה עצמה כמו למשל הבטחת טיפול תרופתי נאות, עמידה בדרישות ונהלי משרד הבריאות, תנאי תברואה, היגיינה, תנאי מגורים ראויים, תחלופת עובדים, יציבות הבית, איכות חיים ועוד. ככל שבית האבות מקבל רישיון לתקופה ארוכה יותר, הדבר מוכיח כי מדובר במקום איכותי ומקצועי.

מיקום גאוגרפי – כמובן שאחד השיקולים המרכזיים בתהליך בחירת בית אבות קשור למיקום הגאוגרפי ולרצון שלנו להיות קרובים ככל האפשר ליקרים לנו. כשבוחנים כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש- ממש כמו בדירות להשקעה, גם כאן, ככל שמתקרבים למרכז הארץ המחירים עולים ולהיפך.

פעילויות לגיל הזהב בנווה שלו הם לא שירותי אקסטרה. איכות החיים של הקשיש בבית האבות נבנית ומושפעת בעיקר מהפעילויות הנוספות בין אם זה חוגים, סדנאות, הרצאות, טיולים וכדומה. אנחנו בנוה שלו יצרנו שפע של פעילויות תרבותיות חברתיות והכל למען שמירה על חיי חברה מלאים ותוססים של כלל הדיירים במחלקה. לצד הפעילויות היומיומיות הנערכות אצלנו על ידי מדריכות תעסוקה מקצועיות, הדיירים שלנו יכולים ליהנות ממגוון עשיר של אירועים ומסיבות לציון מועדים שונים כמו שבתות, חגים, ימי הולדת וכמובן גם ימי כיף וחוויות יחד עם המשפחה הקרובה שמגיעה לבקר.

בית אבות סיעודי מחירים: האם יש עלויות נוספות שיש להתחשב בהן?

בהחלט. לפני שבוחרים לפי מחיר בית אבות סיעודי, חשוב לשאול באופן ספציפי מה כוללת העלות והאם הדייר יצטרך לשלם עבור שירותים ומוצרים נוספים כמו למשל תרופות, טיטולים, פינוי לבית החולים עם אמבולנס וכדומה…

בחירת בית אבות מתאים איננה עניין של מה בכך, מכיוון שכל אחד מאתנו מעוניין למצוא את הבית המתאים ליקיר לו. הנכם מוזמנים להתרשם מבית אבות נוה שלו – בית חם, מחבק ותומך עם צוות מקצועי שישמח להעניק טיפול רפואי, חברתי וכן טיפול סיעודי במבוגרים המותאם באופן אישי לכל דייר במקום. אנחנו בנוה שלו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לקבלת מענה לכל שאלה ולקביעת פגישה להתרשמות.

דוד לוי
שינוי גודל גופנים
ניגודיות