הסתגלות לבית אבות חדש

כאשר בן משפחה אהוב, הגיע לגיל השלישי לחייו ואינו מסוגל להסתדר בכוחות עצמו עם ביצוע פעולות יומיומיות פשוטות – בני המשפחה מבינים כי הגיע הזמן להתאים עבורו מסגרת איכותית שתמלא את כל צרכיו. כיצד בוחרים נכון ומה צריך לדעת על החלטה לא פשוטה זו? 

בחירת מסגרת תומכת המותאמת לצרכיו של הקשיש

אין ספק כי מעבר אל מסגרת שונה הרחוקה ממשפחה, מסביבה המוכרת ושגרה מצריך הסתגלות נפשית לכך, הן עבור הקשיש והן עבור בני משפחתו. לכן ראשית יש לוודא כי בוחרים במסגרת המותאמת למצבו התפקודי של הקשיש ורמת העצמאות שלו. עבור קשישים המוגדרים כחולים סיעודיים וזקוקים לטיפול והשגחה צמודה, בית אבות סיעודי יהיה המענה ההולם ביותר עבורם. לעומת זאת, קשישים עצמאיים שאינם מוגבלים מבחינה תפקודית ולכן מסוגלים להתנהל באופן עצמאי, יקבלו את המסגרת התומכת והטובה ביותר בדיור תומך שיעניק להם חיי חברה ותרבות מלאים ומגוונים.

תמיכה משולבת ומחבקת בבית האבות נוה שלו

בית האבות נוה שלו נמצא בפיקוח משרד הבריאות והרווחה, ומציע את הפתרון המושלם עבור משפחות המחפשות מסגרת תומכת ליקיריהם. בית האבות שלנו משלב בתוכו מחלקה ייעודית לקשישים סיעודיים וכמו גם מחלקת דיור תומך לקשישים עצמאיים ותשושי גוף. מתוך הבנה כי מעבר שכזה דורש הסתגלות לבית אבות חדש עבור הקשיש ומשפחתו, הצוות שלנו מעניק תמיכה מלאה לכל דייר כדי שהדרך החדשה תהיה כמה שיותר נעימה עבורו. 

אנו בנוה שלו דואגים לתת ליווי מקצועי, אישי וחם בכל קליטה של דייר חדש אל ביתנו כאשר אם הבית והעובדת הסוציאלית עומדות לצידו ולצד המשפחה בכל שאלה וחשש. הצוות שלנו עושה כל שביכולתנו כדי להעניק לכל דייר את ההרגשה כי הוא במרכז, תוך מתן תשומת לב אישית לכל דייר ודיירת ממש כפי שנהוג בכל תא משפחתי. 

יתרונות שמסייעים להסתגלות לבית אבות

כדי שנוכל להמחיש כמה שניתן את הייחודיות של בית האבות שלנו, אלו הדברים שמסייעים להסתגלות של הקשישים במעבר אל בית אבות חדש:

מחלקות נפרדות 

על מנת שכל דייר ייהנה משהותו אצלנו, ובמקביל יקבל את המענה המותאם ביותר עבורו, בית האבות שלנו מחולק לשתי מחלקות נפרדות – דיור תומך ומחלקה סיעודית. מחלקה סיעודית מהווה שילוב בין בית אבות ובית חולים סיעודי, כך שכל דייר במחלקה מקבל את הטיפול הרפואי וההשגחה המקצועית והטובה ביותר עבורו בהתאם למצבו.

קראו בהרחבה על מחלקה סיעודית בפתח תקווה אצלנו

חיי חברה פעילים 

מחלקת הדיור התומך משכנת בתוכה קשישים עצמאיים המתפקדים באופן מלא, ואינם זקוקים להשגחה וליווי צמוד. מחלקה זו עונה על הצורך של בני הגיל השלישי בחיי חברה ופעילויות תרבותיות, ולכן הדיירים במחלקה נהנים בכל יום משפע חוויות הממלאות את יומם.

אווירה ביתית, חמה ומחבקת

המטרה המרכזית שלנו היא שכל דייר ירגיש נוח ונעים במהלך שהותו בביתנו, ולכן אנו שמים דגש על תחושת הביתיות במקום עם חדרים נוחים ומרווחים, אוכל איכותי, צוות מקצועי וחייכן ואווירה שלווה ומחבקת שמקצרת את זמן ההסתגלות לבית החדש.

מעוניינים לדעת יותר? רוצים להתייעץ? התקשרו עכשיו למספר 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

שני כהן
Latest posts by שני כהן (see all)
שינוי גודל גופנים
ניגודיות