חיי חברה לגיל השלישי בבית אבות

הצורך בחיי חברה וזמן איכות עם החברים קיים אצל כולנו. כבר בתקופת הילדות היינו מקדישים מספר שעות ביום לאחר מסגרת החינוך, כדי לבלות עם החברים שאנו אוהבים ולצבור יחד זיכרונות מיוחדים שיישארו אתנו לכל החיים.

גם בתקופת הבגרות שלנו, ולמעשה בכל גיל – אנו מחכים לרגעים המיוחדים של בילויים והנאה עם החברים שמקיפים אותנו. בבית האבות נוה שלו מבינים את הצורך והחשיבות של חיי חברה לגיל השלישי, ולכן הם מציעים לכלל הדיירים במקום שפע של פעילויות חברתיות גדושות הנאה וכיף.

חיי חברה ופעילויות לקשישים תשושים ועצמאיים

מהלך היום של קשישים בבית אבות ערוך בצורה מסודרת ואיכותית, להרגשה של סדר יום קבוע ושגרתי עם המון פעילויות חברתיות איכותיות יחד עם כל הדיירים במקום. קשישים עצמאיים אלו אנשים מבוגרים שהגיעו לגיל השלישי בחייהם, והם עצמאיים לחלוטין מבחינת התנהלות יומיומית שוטפת.

לעומת זאת, קשישים המוגדרים תשושים הינם מבוגרים בגיל השלישי לחייהם, שיכולת התפקוד היומיומית שלהם נפגעה מעט מסיבה כזו או אחרת, ולכן הם זקוקים לסיוע וליווי תומך חלקי של פעילויות שגרתיות במהלך היום.

בבית האבות נוה שלו קיימת מחלקה משותפת לקשישים עצמאיים ותשושים המשלבת בין דיור מוגן ותומך לבית אבות. חיי החברה בנוה שלו עשירים בפעילויות חברתיות מכל התחומים כמו ערבי שירה, מסיבות ימי הולדת לדיירים, טיולים לאתרים חיצוניים שונים ועוד מגוון חוגים והפעלות יומיומיות לשמירה על איכות חיים מיטבית ואיכותית.

נוסף על הפעילויות הקבועות במהלך השבוע, הדיירים בבית האבות נוה שלו נהנים גם ממגוון פעילויות לציון חגים ומועדים מיוחדים כמו יום המשפחה, קבלת שבת, מסיבת פורים חגיגית, על האש שמח ביום העצמאות ועוד המון אירועים מיוחדים.

 

פעילויות לקשישים

מערך הפעלה איכותי ומהנה לקשישים סיעודיים

ישנם קשישים המוגדרים כסיעודיים בגלל מחלות שונות, או כאלו הזקוקים לליווי ותמיכה שוטפת במהלך כל היום. עבור קשישים אלו קיימת מחלקה סיעודית מיוחדת המעניקה להם מעטפת של שירותים רפואיים וליווי צמוד, לצד מערך פעילויות עשיר ואיכותי עם שפע של פעילויות חברתיות לשמירה על מורל גבוה ושמחה.

המחלקה הסיעודית בנוה שלו מותאמת על פי צרכיו האישיים של כל דייר, כך שכל קשיש במחלקה מקבל מהצוות המקצועי ליווי והשגחה רפואית צמודה וקשובה לכל רצונותיו. תהליך הטיפול בקשישים סיעודיים אינו כרוך רק בטיפולים רפואיים, אלא גם בתהליכי טיפול נפשיים ומנטליים כמו ריפוי בעיסוק, חוגי יצירה ותנועה וכמובן גם פעילויות איכותיות ומהנות לחיי חברה עשירים ומלאים.

מדריכות התעסוקה במחלקה הסיעודית דואגות לתעסוקה יומיומית שוטפת עבור כלל הדיירים במחלקה, כאשר כל הפעילויות מאופיינות במוסיקה, שמחה ובעיקר מצב רוח טוב. נוסף על הפעילויות היומיומיות האלו, דיירי המחלקה נהנים גם מפעילויות תרבותיות מיוחדות כמו ארוחות פיקניק בחצר בית האבות, השתתפות בבזארים המציעים מגוון פריטים למכירה וגם אירועים מיוחדים של מנהגי חגים ושבתות.

מגוון פעילויות חברתיות בשיתוף המשפחות

לאחר שנים רבות של עשייה, הגיל השלישי הוא הזמן האידאלי כדי לנוח מהשנים העמוסות שחלפו להן. בנוה שלו הדיירים בכל המחלקות יכולים ליהנות ממגוון פעילויות חברתיות, ולטפח חיי חברה איכותיים ועשירים בעשייה מהנה ומשוחררת עם הרבה שמחה, מצב רוח וכיף.

כדי לשמר את הקרבה למשפחה הגרעינית של כלל הדיירים, בית אבות שבמרכז נוה שלו מקיים במקום שפע של פעילויות תרבותיות בשיתוף עם המשפחות של הדיירים. כך הדיירים יכולים לבלות זמן איכות משותף עם המשפחה האהובה, ולצבור זיכרונות משותפים יחד.

בית האבות נוה שלו מעניק דיור תומך, ליווי צמוד וחיי חברה מלאים ואיכותיים לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים. כאן תוכלו למצוא בית חם ואוהב ליקירכם שהגיעו לגיל השלישי, לפרטים והתרשמות מוזמנים ליצור אתנו קשר.

יפה גולן
שינוי גודל גופנים
ניגודיות