ייעוץ לבית אבות – על התהליך ועל חשיבותו

ההחלטה להעביר את ההורים לבית אבות היא אחת ההחלטות הקשות שעל הילדים לקבל.
כדי לעבור את התהליך בקלות, ברגישות ובכבוד, להתמודד עם כל הדרישות הבירוקרטיות כדאי לפנות לחברה העוסקת בייעוץ והכוונה לבתי אבות.

יועץ לבית אבות יעניק לכם מידע על כל ההליך, יסייע לכם להתמודד עם הרגשות והרגישויות המלווים את תהליך המעבר, יסביר אודותיו ויסייע לכם לאתר את בית האבות המתאים ביותר.

מהם השיקולים החשובים בבחירת בית אבות?

יש מגוון גדול של בתי אבות בישראל, יש בתי אבות במרכז, בצפון או בדרום.

בכל בית אבות שתבחרו חשוב להתאים את סוג בית האבות למצבו הגופני של הקשיש ולרמת התפקוד שלו.
ישנם בתי אבות לקשישים עצמאים, בתי אבות סיעודיים, בתי אבות לתשושי נפש ועוד.

לפני שבוחרים בית אבות חשוב לבדוק האם המוסד פועל תחת פיקוח של משרד הבריאות או משרד הרווחה והאם יש לו רישיון חוקי להפעלת המוסד.

חשוב לבדוק מהו היקף הטיפול הרפואי שניתן בכל מקום.
כדאי גם לברר האם בבית האבות שבחרתם פועלת מחלקה סיעודית כדי שבמקרה שבו יזקק הקשיש לטיפול סיעודי, הוא לא יידרש לעבור לבית אבות אחר ולהתחיל את כל שלבי ההיקלטות והבירוקרטיה מחדש, אלא רק לעבור ממחלקה למחלקה באותו בית אבות.

איכות החיים היא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על הקשיש, על מצבו הנפשי וגם על מצבו הגופני.

כדי להתרשם מאיכות החיים בבית האבות חשוב לבדוק את דירת המגורים, את מספר הדיירים במוסד, את ההרכב החברתי של הדיירים, את האופי וההיקף של הפעילות החברתית במקום, את רמת התזונה ולבחור את המיקום המתאים כמו בחירת בית אבות במרכז, בית אבות תל אביב או בכל מקום אחר.

ייעוץ לבתי אבות – 4 דברים שחשוב לדעת על תהליך הייעוץ:

1. השלב הראשון בתהליך הייעוץ הוא הצפת הקשיים הרגשיים

תהליך הייעוץ לבתי אבות מקל על הקושי הנפשי הכרוך בהחלטה על המעבר לבית אבות ובבחירת בית האבות המתאים.

יועצי החברה יאפשרו לכם לחלוק את החששות, למצוא אוזן קשבת למצוקה ולקבל תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בנושא.

האמון וההערכה שרוחשים הקשישים ובני משפחתם לאנשי המקצוע מסייעים לשקט הנפשי של כולם ומסייעים לקבל את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר.

בית אבות לתשושי גוף

2. השלב הבא הוא בירור הצרכים והתאמת בית האבות

חברות העוסקות בתחום השמה לבתי אבות יעניקו לכם את כל המידע הנחוץ ויאפשרו למצוא את בית האבות המתאים והטוב ביותר.

ליועצים העובדים בחברות אלו יש מידע וקשרים עם מספר גדול של בתי אבות, הם כבר הפנו לקוחות קודמים וקיבלו מידע ומשוב על אודות בתי האבות השונים, הם מעודכנים על מחירי בתי האבות השונים, באופן הטיפול ובפרטים שרבים מאתנו לא יודעים.

צוות העובדים מורכב מאנשי מקצוע שידעו להתאים לכל הורה את בית האבות המתאים לו.

יועץ לבתי אבות ידע להפנות אתכם אל המקומות המתאימים לפי הקריטריונים האישיים של כל קשיש ויחסוך מבני המשפחה זמן רב וביקור במוסדות שאינם מתאימים.

3. השלב האחרון הוא עזרה במימוש הזכויות של הגורמים השונים

חברות ייעוץ לגיל הזהב נמצאות בקשרים עם רשויות הרווחה ועם משרד הבריאות, הן מכירות את כל הליכי הבירוקרטיה בתחום ואת כל הזכויות המגיעות לקשיש.

הן יסייעו לקצר את זמן ההמתנה ולזרז הליכים.

היועצים שולטים בכל התהליכים, הם ידעו להדריך אתכם לאילו גורמים עליכם לפנות כדי להשיג את האישורים ואת המימון שלו אתם זכאים ולחסוך זמן וכסף רב. בכל שאלה ובעיה שתתעורר, חברת הייעוץ תעמוד לימינכם ותמצא עבורכם את הפתרון הטוב ביותר.

4. טעות בבחירת בית האבות עלולה להביא לתוצאות הרות אסון

הקשישים אינם יכולים לקפוץ מבית אבות אחד לשני כדי לבדוק מה טוב להם ולבחירה שגויה של בית אבות עלולות להיות השלכות פיזיות ונפשיות.

ייעוץ לבתי אבות ייתן לכם מידע רב ושקט נפשי מתוך ידיעה ואמונה כי בית האבות שבחרתם יבטיח טיפול טוב ותומך ואיכות חיים לאנשים היקרים לכם ביותר.

דוד לוי

בעל תואר ראשון ושני בסיעוד מאוניברסיטת ת"א, סיים דוקטורט בפילוסופיה של מדעי הרפואה עם התמחות בזקנה ונכות מאוניברסיטת ת"א (PHD). בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנים בעבודה עם קשישים וניהול צוות סיעודי בבתי חולים גריאטריים.
דוד לוי

Latest posts by דוד לוי (see all)

שינוי גודל גופנים
ניגודיות