פתרונות טיפול בקשישים – איך בוחרים נכון?

כל אחד יודע כי עם השנים ההורים שלו יתבגרו ויזדקקו לעזרה ותמיכה נרחבים יותר. אומנם לא נעים לחשוב על כך, אך הגוף שלנו הולך ומזדקן, דבר שלא פעם מוביל לקושי להסתדר בצורה עצמאית. במצבים מסוג זה, יש צורך להכיר את כל הפתרונות לטיפול בקשישים, על מנת לבחור את האופציה המתאימה ביותר עבור ההורים שלכם, החברים שלכם או האנשים היקרים לליבכם. אנו בבית האבות נוה שלו, מספקים שתי מחלקות שונות עבור הדיירים שלנו. מחלקת הקשישים העצמאיים מיועדת עבור קשישים שמסוגלים להסתדר בכוחות עצמם, בעוד שמחלקת הסיעודיים מיועדת עבור קשישים שזקוקים לסיוע בחיי היומיום שלהם. 

פתרונות טיפול בקשישים – מה ניתן למצוא היום בשוק?

אנשים רבים מתלבטים לגבי פתרונות טיפול בקשישים, מאחר ולא פשוט להחליט מהי הדרך המתאימה ביותר על מנת להעניק לאדם אהוב ויקר את פתרון הטיפול האופטימלי ביותר עבורו. רבים למשל, מתלבטים בין האופציה של בית אבות לבין מטפל אישי, אך חשוב להבין כי בעוד שבית האבות מספק לקשיש חיי חברה ולא מעט פעילויות העשרה שונות, כגון חוגים, טיולים, הצגות וכדומה, המטפל האישי רק מסייע לו להתנהל בחיי היומיום שלו. לכן קשישים שעלולים לסבול מבדידות, יעדיפו לרוב לעבור לבית אבות, על מנת להכיר חברים חדשים ולהנות מחיי חברה וחיי תרבות ענפים יותר. כמו כן, יש צורך להתחשב במגבלות הפיזיות של הקשיש, מאחר ואם מדובר על קשיש שגר בקומה רביעית ללא מעלית, ייתכן ובית האבות יהפוך לאופציה האפשרית היחידה עבורו, מאחר ולא כולם מסוגלים לעלות 4 קומות ברגל על בסיס יומיומי.

פתרונות טיפול בקשישים – נקודות חיוניות שחשוב להכיר

קודם כל, חשוב לציין כי לא פשוט לבחור את האופציה המתאימה ביותר עבור הקשיש, מאחר והדבר תלוי בגורמים רבים, כגון האופי של הקשיש, היכולות הפיזיות שלו, המצב הבריאותי שלו וכדומה. המטרה היא כמובן לספק את איכות החיים הגבוהה ביותר, תוך כדי התחשבות בכל הפרמטרים הרלוונטיים. כמו כן, יש לקחת בחשבון את עניין התשלום, אשר עלול להוות פקטור חשוב בהחלטה הסופית. כדאי לדעת, כי המדינה מסייעת לקשישים לממן את המחייה בבית אבות או את התשלום למטפל אישי, במידה והם אינם מסוגלים לשלם על כך בצורה עצמאית או שילדיהם אינם מסוגלים לסייע להם. לצורך כך, יש לפנות לעובד סוציאלי על מנת לקבל קוד רווחה או קוד בריאות. יש צורך להגיש את הטפסים הרלוונטיים, לעבור מבחן הכנסה ובהתאם לכך תיקבע רמת ההשתתפות בתשלום על ידי הדייר או ילדיו.

אנו בבית האבות נוה שלו מספקים את פתרון הטיפול בקשישים האידיאלי ביותר. אנו מעניקים אווירה כפרית ושקטה במרכז העיר פתח תקווה, לצד מגוון רחב של פעילויות העשרה וכמובן חדרים מרווחים ומעוצבים. מעוניינים לדעת יותר? רוצים להתייעץ התקשרו עכשיו למספר – 03-3728605

שינוי גודל גופנים
ניגודיות