מטפלת או בית אבות?

בתקופה הנוכחית בה נגיף הקורונה ממשיך לחולל שינויים רבים בכל המדינה, ישנה אוכלוסייה גדולה הסובלת במיוחד והיא אוכלוסיית הגיל השלישי. הנגיף הוויראלי מציב בסיכון גבוה בעיקר אנשים קשישים ובעלי מחלות רקע שונות, ולכן אוכלוסייה זו מוכרחה להקפיד על הנחיות משרד הבריאות המורות בין השאר על ריחוק חברתי, זאת על מנת לשמור על בריאותם ככל הניתן.

מצב זה מציב את בני המשפחה הקרובה בדילמה לא פשוטה – מצד אחד יקיריהם חשופים פחות להידבקות כאשר הם נמצאים בגפם בבית, אך מצד שני הם מצויים תקופה ארוכה כל כך לבדם ללא אפשרות ביקור של בני משפחה וחברים. כתוצאה מכך משפחות רבות מתלבטות בין מטפלת או בית אבות שידאגו למלא את כל צרכיהם של יקיריהם.

מדוע מטפלת פרטית איננה הפתרון האידיאלי? 

כיוון שהסגר במדינה איננו מאפשר יציאה מהבית מעבר להנחיה שנקבעה, ישנן משפחות הפונות לחברות סיעוד כדי למצוא מטפלת פרטית לבן משפחתם שהגיע לגיל השלישי וזקוק לסיוע והשגחה. אפשרות זו איננה אידיאלית בתקופת הקורונה הנוכחית, כיוון שמטפלות פרטיות שאינן מקפידות על היגיינה חשופות יותר להידבקות בנגיף ועלולות להדביק את הקשיש בזמן השהות איתו בבית. בנוסף יש לזכור כי בשונה ממטפלים שנמצאים בבתי אבות, מטפל פרטי בבית איננו עובר בדיקות קורונה באופן שוטף כדי למנוע הדבקה. 

בהתלבטות בין מטפלת או בית אבות, חשוב לדעת כי גם כאשר ביטוח לאומי מאפשר הגעה של מטפל סיעודי לקשיש הזקוק לכך, המטפל מגיע לביתו למשך מספר שעות בלבד ואינו יכול לסייע לו במשך כל שעות היום בהתאם לצרכיו של הקשיש.

עוד אלמנט חשוב בהחלטה בין מטפלת או בית אבות הוא כי מטפלות רבות אינן יכולות לסייע רפואית והן שוהות עם המטופל אך ורק למטרת מתן עזרה בצרכי היום יום, בניגוד לבית אבות, שבו יש מטפלים מקצועים ומכשור רפואי מצויין.

מהם היתרונות של בית אבות נוה שלו בתקופת הקורונה?

הקושי הקיים במעבר והתניידות ממקום למקום בתקופת הסגר, מציב בראש האפשרויות את בית האבות בפתח תקווה כפתרון הטוב ביותר עבור הקשיש וכן עבור בני משפחתו הדואגים. כיוון שבית אבות הינו בית סגור בו הקשיש שוהה במשך כל שעות היום, גם במקרה של סגר הדוק יותר הוא יהיה תמיד תחת השגחה צמודה ויקבל מענה מלא לצרכיו בכל רגע נתון.

הודות לכך, בני המשפחה אינם צריכים לדאוג יתר על המידה בנוגע למתן סיוע לבן משפחתם המבודד מהסיבות האלו:

  • בית אבות נוה שלו קיימת השגחה רפואית 24/7 של רופאים מיומנים ואחיות מוסמכות.
  • עובדת סוציאלית מקצועית מטעם בית האבות תלווה ותסייע לדיירים בכל עת, ותהיה עבורם אוזן קשבת לכל דבר.
  • הקשיש יוכל לחוות בבית האבות פעילויות פנאי ותרבות עשירות ומהנות שימלאו את יומו, אותן הוא יוכל לעבור ביחד עם שאר הדיירים וכך הוא איננו יהיה לבד.
  • בית האבות מציע חדרים מרווחים ומאובזרים להעצמת תחושת הביתיות והחמימות, כמו גם ארוחות יומיות מגוונות ומזינות.
מטפלת או בית אבות

נוה שלו – בית חם ומשפחתי ליקירכם בתקופות מאתגרות

בית אבות נוה שלו מעניק לקשישים בני הגיל השלישי בית חם, דיור תומך, מחבק ואוהב בו הם יוכלו לחיות את שגרת יומם בכבוד ובהנאה גם כאשר מתרחשת תקופה מאתגרת כמו זו הנוכחית. אנחנו ממוקמים באזור שקט בפתח תקווה.  כדי לשמור ולהבטיח את בריאותם של דיירנו, אנו מקפידים על התנהלות מבוקרת לשמירת ההנחיות ומניעת הידבקות ללא פגיעה ושינוי בשגרת יומם של הקשישים. 

מתוך הבנת צרכיהם ודאגתם של בני המשפחה, אנו משתפים כל משפחה בכל שלבי תהליך שהייתו של יקיריהם בביתנו על מנת שנוכל להעניק להם ולכם ככל הניתן הרגשה נעימה ומשפחתית.

מעוניינים לדעת יותר? רוצים להתייעץ? התקשרו עכשיו למספר 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

אמיר גדות
שינוי גודל גופנים
ניגודיות