מדוע מומלץ להצטרף לבית אבות דווקא בתקופת הקורונה

נגיף הקורונה חולל שינויים מהותיים בשגרת החיים של כולנו, ובעיקר כלפי בני הגיל השלישי הנמצאים בסיכון גבוה להידבקות. כדי להמעיט ככל הניתן את סיכויי ההידבקות בנגיף, ההמלצה היא לשמור על ריחוק חברתי גם כלפי בני משפחה ואנשים קרובים. ההשלכות על כך הן קשות ביותר, כיוון שהדרך היחידה והבטוחה ביותר למנוע הידבקות ופיתוח תסמינים היא על ידי פגיעה בחיים החברתיים, עניין שהוא קשה נפשית במיוחד עבור קשישים.

דווקא בתקופה הזו מומלץ להצטרף לבית אבות איכותי שנעים לשהות בו, שואלים מדוע? בדברים הבאים אנו נציין בפניכם את כל היתרונות שיש אצלנו בנוה שלו, המאפשרים לכל דייר ליהנות גם בתקופה המורכבת של הקורונה.

הרגשה בטוחה בתקופה של אי ודאות

הרגשת ביטחון היא התחושה המורגשת ביותר שהדיירים בבית האבות מרגישים, כיוון שבמידה והמדינה תחליט על סגר כללי נוסף כדי לצמצם ככל הניתן את מספר הנדבקים בנגיף – דיירי בית האבות ירגישו ביטחון מלא בהמשך שגרת חייהם, כי הסגר נשאר מחוץ לכותלי בית האבות ולכן לא קיימת תחושת אי ודאות בנוגע לפגיעה בסדר היום.

חיי תרבות פעילים ומעשירים

כאמור, הקורונה חוללה אינספור משברים ביניהם גם משבר חברתי כתוצאה מריחוק ומניעת חיי חברה ותרבות. כאשר הקשישים נמצאים במסגרת חברתית שמקיפה אותם בכל רגע נתון במהלך היום, אין כל סיבה שהקורונה תפגע בחיים החברתיים שלהם.

זוהי בדיוק המטרה של בית האבות. כיוון שבכל יום מתנהלים בבית האבות חיי תרבות פעילים ומעשירים, הדיירים במקום ממשיכים ליהנות מחיים מלאים ומהנים בשלל פעילויות חברתיות, כך שלא קיימת עבורם תחושת ריחוק ובידוד כמו שחווים קשישים שנמצאים בביתם הפרטי.

השגחה רפואית צמודה

יש לזכור כי סיכוני ההידבקות גבוהים בעיקר במקומות ציבורים ביניהם גם קופות ובתי חולים, דבר המונע מקשישים להגיע ולקבל טיפול רפואי במקרה הצורך. בית האבות מעניק עבור הדיירים גם שירותי רפואה בכל צורך, יתרון מהותי נוסף במיוחד בתקופת הקורונה. כאשר הקשישים נמצאים במסגרת של בית אבות, הם אינם צריכים להגיע ולהיחשף אל מקומות ציבוריים, כיוון שהם נמצאים במקום המספק השגחה רפואית צמודה מסביב לשעון.

מסגרת עצמאית לכל דייר

כל דייר השוהה בבית האבות, יכול ליהנות מדיור תומך ומסגרת מסודרת ועוטפת שתענה על כל צרכיו. בית האבות שלנו מחולק למחלקות שונות, דבר המאפשר לדיירים לחוות גירויים התואמים להם באופן אישי – בין אם מדובר על קשישים עצמאיים המעוניינים בסביבה חברתית בלבד, או קשישים הזקוקים למענה רפואי צמוד נוסף על חיי תרבות מעשירים.

יתרונות גם עבור בני משפחתו של הדייר

בית האבות נוה שלו מעניק סיוע ותמיכה לדיירים ובני משפחותיהם, כך שניתן לומר כי מעטפת היתרונות של בית האבות איננה פוסחת גם על בני המשפחה של הדיירים. המעטפת המחבקת של בית האבות מעניקה לבני המשפחה זמן פנוי לטיפול והשגחה בבני המשפחה הגרעינית שלהם, זאת במקום לשנות את כל שגרת חייהם לצורך טיפול וסיוע בהורה קשיש. 

מעוניינים לדעת יותר? רוצים להתייעץ התקשרו עכשיו למספר 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

אמיר גדות
שינוי גודל גופנים
ניגודיות