מצב סיעודי זמני

במרוצת השנים כל אחד רואה כיצד הוא מתבגר במשך הזמן, לומד דברים חדשים ומתפתח מבחינות רבות במהלך חייו. לא אחת עולות חששות בנוגע לתהליך ההתבגרות הטבעי שמתרחש ברמה האישית, אך גם בכל הנוגע להתבגרות והזדקנות אצל ההורים היקרים לנו.

החשש כי הגיל המתקדם יראה את אותותיו ביקירנו בזמן כזה או אחר מטריד ללא הרף, וכאשר מגיע מצב בו אחד מההורים זקוק לטיפול רפואי תומך וצמוד עקב מצב סיעודי זמני, עולה השאלה מהי הדרך הטובה ביותר להעניק לו את הטיפול הטוב ביותר – וכיצד החלמתו תהיה מהירה ויציבה כך כל המשפחה תחזור לשגרת חייה. תשובה לשאלה זו ומענה לכל חשש מובאים בהמשך מאמר זה.

מהו מצב סיעודי זמני?

כאשר קשיש מצוי בטיפול והשגחה רפואית בבית החולים עקב מחלה ואשפוז ממושך, ולכן הינו זקוק לתמיכה ועזרה בפעולות יומיומיות שגרתיות כמו רחצה, אכילה, ניידות, לבישה ופשיטת בגדים, שכיבה וקימה ממיטה או כיסא – הוא מוגדר במצב סיעודי זמני, כיוון שחלה הדרדרות במצבו הבריאותי באופן זמני בלבד ולאחר החלמה מיטבית הוא יחזור לאיתנו ושגרת חייו, ללא צורך ותלות בעזרה תומכת.

במצב זה הקשיש זקוק לליווי ותמיכה מסביב לשעון לצורך מענה על צרכיו, ומשום שלרוב בתי החולים אינם משאירים מטופלים לאשפוז לצורך החלמה והבראה, המענה הטוב ביותר הינו בית הבראה איכותי המיועד לגיל השלישי.

בית הבראה לגיל השלישי

בנוה שלו קיימות שתי מחלקות ייעודיות לקשישים הזקוקים לדיור תומך או סיעודי, וכך הן מאפשרות לדיירים מגוון של אפשרויות ואיכות חיים איכותית ונעימה. עבור קשישים המצויים במצב רפואי המצריך עזרה זמנית קיימת מחלקת החלמה והבראה, המציעה דיור זמני וקבלת מענה ותמיכה רפואית לצורך החלמה מהירה יחד עם קבלת מעטפת שירותים ופעילויות מותאמות אישית בהתאם לצרכי הדייר.

כדאי לדעת כי המחלקה שלנו אינה מציעה פתרון איכותי לדיור תומך רק עבור קשישים במצב סיעודי זמני, אלא גם עבור קשישים המעוניינים לשפר את רמת חייהם במקום לקבל ליווי צמוד ממטפל קבוע בבית, או במידה ובן המשפחה הסועד את הקשיש נאלץ להיעדר לתקופה קצרה ומבקש למצוא שירות סיעודי באופן זמני.

טיפול רפואי לצד חיי חברה עשירים

קשישים הנמצאים במצב סיעודי זמני יוכלו לקבל את הטיפול התומך והמותאם להם באופן אישי, ועל פי מצבם הבריאותי והתפקודי כאחד. הצוות בבית האבות שלנו הינו מקצועי ומיומן המשלב את כישוריו הרפואיים עם ציוד טכנולוגי חדשני המסייע לכל ההליך השיקומי, והחלמתו המלאה והמיטבית של הדייר. 

בנוסף למענה הסיעודי והרפואי שהדיירים יקבלו בהתאם למצבם, הם יוכלו גם ליהנות משפע של פעילויות חברתיות יחד עם שאר הדיירים במחלקה כמו חוגי יצירה, הופעות והצגות, הרצאות מרתקות, השתתפות בדיונים קבוצתיים, טיולים, צפייה משותפת בסרטים ועוד.

מהם היתרונות של בית ההבראה שלנו?

אצלנו בנוה שלו מרגישים את האווירה המשפחתית כבר מהרגע הראשון בו נכנסים בפתח הדלת. יחד עם ניסיון של 35 שנה בתחום הגריאטריה וניהול בתי אבות, אנו מציעים לכלל הדיירים בביתנו שהות נעימה ואיכותית עם צוות רפואי מיומן ומקצועי המעניק מענה המותאם אישית לכל דייר, ויחס חם, אישי ומחבק.

אנו מבינים כי יקירכם הוא חלק בלתי נפרד מחייכם, ולכן אנו מעניקים את היחס החם והעוטף גם עבור בני המשפחה כדי להמעיט כמה שאפשר את החששות והתהיות השונות. נשמח לשוחח עמכם על תהליך השהות של בן המשפחה, להתאים עבורו את המחלקה המתאימה ביותר וללוות אתכם בכל שלב בדרך לצורך הורדת סף החששות, והעלאת התחושה הנעימה והביתית במהלך שהות בן משפחתכם.

מעוניינים לדעת יותר? רוצים להתייעץ? התקשרו עכשיו למספר 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות