הכנה למעבר לבית אבות סיעודי

אם בעקבות מחלה של אחד ההורים החלטתם לעזוב את העבודה ושגרת חייכם, ולהתמסר לטיפול צמוד בו על מנת להעניק לו את איכות החיים הטובה ביותר – דעו כי קיימת אלטרנטיבה בעלת יתרונות רבים עבורכם וגם עבור הוריכם.

אין ספק כי ההחלטה על מעבר ההורה לבית אבות סיעודי היא לא פשוטה כלל, אך יחד עם זאת חשוב להבין כי לא תמיד תוכלו להעניק להורה את הטיפול שהוא זקוק לו. קשיש סיעודי הוא כזה שאינו מסוגל לבצע פעולות יומיומיות שגרתיות כמו רחצה, אכילה ושתייה, ניידות, קימה ושכיבה ועוד. במקרים בהם הקשיש סובל גם ממחלה או בעיה בריאותית כלשהי, הוא זקוק גם לטיפול רפואי רציף נוסף על סיוע והשגחה צמודה.

משום כך קיים פתרון יעיל של בית אבות עם מחלקה סיעודית. בבית האבות נוה שלו קיימת מחלקה סיעודית חדשנית ואיכותית, בה הקשישים מקבלים חיבוק אוהב ומעטפת של טיפולים וסיוע על פי הצרכים האישיים של כל אחד ואחת.

מחלקה סיעודית המותאמת לצרכים של קשישים סיעודיים

מחלקה סיעודית בבית האבות משמשת כקורת גג לקשיש המוגדר סיעודי, אם כמצב רפואי קבוע או במקרים של מצב סיעודי זמני לאחר ניתוח או שיקום. אנו בנוה שלו מבינים את הצורך הזה, ולכן מציעים לקשישים סיעודיים בית חם ונעים לשהות בו וליהנות מהשגחה צמודה וטיפול רפואי מקצועי ויעיל. תחנת האחיות במחלקה מאוישת באופן קבוע כדי להעניק לקשישים את המענה המהיר והטוב ביותר.

כדי שהקשישים במחלקה ירגישו בנוח, לא קיים מספר גדול של מיטות אשפוז במקום. הצוות המטפל במחלקה מורכב מרופאים ואחיות שעברו הכשרה מקיפה בתחום הרפואי-סיעודי, ובנוסף יוצאים בכל הזדמנות להשתלמויות והכשרות נוספות כדי להעניק לקשישים את המענה המקצועי והטוב ביותר.

בית אבות בהרגשה ביתית 

על מנת שהדיירים ירגישו בבית, כל חדר במחלקה הינו מרווח ומצויד בכל האבזור ההכרחי כמו מיזוג, ארונות אחסון, שירותים ומקלחת צמודים. כחלק מתהליך המעבר לבית האבות, אנו ממליצים להביא מספר פריטים אישיים שיוכלו להעניק תחושת ביטחון וחמימות בחדרו של הקשיש כגון תמונות משפחתיות, ספרים אהובים או כל פריט אחר אישי ואהוב.

פעילויות פנאי ותרבות לרווחת הדיירים

בנוסף למעטפת הטיפולים הרפואיים והליווי הצמוד שהקשישים יקבלו, הם ייהנו גם מחיי חברה מלאים ועשירים בפעילויות. צוות המחלקה, המורכב גם ממרפאים בעיסוק, רכזת תרבות ומדריכות תעסוקה, מכין לדיירים מערך הפעלה מגוון הכולל גם חוג יצירה, חוג תנועה, חוג מלאכה, חוג טיפול בעזרת בעליי חיים ועוד. 

כל הדיירים בנוה שלו נהנים באופן שוטף מפעילויות תרבות ופנאי על פי בחירתם כמו ערבי שירה, מסיבות ימי הולדת, ציון חגים ומועדים חשובים באווירה שונה ומיוחדת, ארוחות בוקר וצהרים מחוץ לחדר האוכל ובקונספט משתנה ובנוסף גם הפנינג קיץ בו מתקיימות פעילויות לדיירים ובני משפחותיהם.

ליווי ותמיכה לכל בני המשפחה

נשמח לסייע לכם בהכנה לקראת מעבר יקירכם אל בית אבות סיעודי. כחלק מתהליך זה, אנו נעניק לכם מידע מקיף ושקוף אודות המחלקה והטיפול שיינתן. כאשר קשיש סיעודי מגיע למחלקה הסיעודית בבית האבות נוה שלו, אנו דואגים להתאים עבורו תכנית טיפול איכותית ומתאימה ביותר בהתאם למצבו התפקודי-בריאותי. 

אנו מבינים כי שהות בן משפחה במחלקה סיעודית היא דבר קשה ומורכב עבור כל המשפחה, ולכן התמיכה והטיפול שהוא יקבל במחלקתנו יהיו באהבה ומסירות גדולה מתוך תחושת אחריות מלאה עבורכם ועבורו. נשמח לארח אתכם אצלנו, לערוך סיור בין המחלקות השונות, להפגיש אתכם עם הצוות המטפל ולענות על כל שאלה או חשש שקיים אצלכם.

דוד לוי
Latest posts by דוד לוי (see all)
שינוי גודל גופנים
ניגודיות