מיצוי זכויות לקשישים

זכויות הקשישים הינן זכויות יסוד להן כל קשיש המגיע לגיל השלישי לחייו זכאי על פי חוקי המדינה. כיוון שקשישים רבים אינם יכולים לדאוג למיצוי זכויותיהם עד תום, בני משפחתם הם אלו הלוקחים על עצמם את הדאגה וההתנהלות הכרוכה בכך.

הסיבה שקשישים אינם יכולים למצות את זכויותיהם בעצמם יכולה לנבוע מכמה סיבות שונות, ביניהן חוסר הבנה או הבנה מועטה ברזי החוק המפרט את הזכויות המגיעות להם. בנוסף, ישנם קשישים הבקיאים בזכויותיהם, אך מפאת מגבלה פיזית כזו או אחרת הם אינם מסוגלים להתנהל מול הגורמים הקשורים לכך כמו ביטוח לאומי, קופות חולים, משרדים ממשלתיים, חברות ביטוח ועוד גופם רבים אחרים.

לרוב מיצוי הזכויות כרוך באינספור מסמכים, אישורים והרבה מאוד בירוקרטיה ביניהם לדוגמה תחומים אלו:

  • ביטוחים – כל פרוצדורה הנוגעת למיצוי זכויות הקשישים מצד חברות הביטוח הפרטי או קופות החולים, הפעלת ביטוח סיעודי במקרה הצורך וכו’.
  • כספים – רשויות המדינה מעניקות הטבות משמעותיות לקשישים בני הגיל השלישי, אותן ניתן לממש לאחר הצגת אישורים מתאימים ואף לקבל החזרים כספיים מסיבות שונות.
  • שירותים מיוחדים – ישנם קשישים מאוכלוסיות מסוימות הזכאים לקבל זכויות ותמלוגים נוסף על זכויותיהם הבסיסיות, כמו קשישים ניצולי שואה, ותיקי מלחמה, אסירי ציון וכו’.
  • ביטוח לאומי – משרד הבריאות מעניק הקלות משמעותיות לקשישים הזקוקים לסיוע במימון אשפוז סיעודי. כדי לקבל את הסיוע, יש להציג מסמכים התומכים במצבו הרפואי של הקשיש המאששים כי הינו סיעודי או תשוש נפש.

סיוע במיצוי זכויות לקשישים

אצלנו בבית האבות נוה שלו מאמינים כי הזכות של כל קשיש המתגורר אצלנו היא החובה שלנו, ולכן אנו דואגים לסייע במיצוי כל זכויותיהם מול הגורמים הרלוונטיים הקשורים לכך. אנו מתגאים בבית חם, נעים ודואג המספק מעטפת שירותים לכל קשיש בהתאם לצרכיו האישיים, ולכן כחלק משירותינו אנו נשמח לדאוג לזכויותיו של כל דייר על פי המגיע לו כחוק.

כדי שבני המשפחה לא יצטרכו להקדיש את מירב זמן ומאמציהם לטיפול בירוקרטי מול הרשויות והגופים השונים, אנו נסייע בהגשת בקשות וכל המסמכים הדרושים למיצוי הזכויות זאת כדי להעניק לקשיש ובני המשפחה את השקט הנפשי ככל שיתאפשר בידינו.

נוה שלו – פנסיון לקשישים בחוויה אחרת

בית האבות שלנו שוכן בלב העיר פתח תקווה, ומעניק לכל דייר אווירה ביתית, חמימה ונעימה כדי שירגיש בנוח ממש כפי שהוא מתגורר בביתו. אנו עובדים ברישיון ובפיקוח של משרד הבריאות ומשרד הרווחה, ולכן אנו גם עומדים בכל התקנים והדרישות שמשרדים אלו מנחים על פי חוק.

בית האבות שלנו מחולק לשתי מחלקות נפרדות, מחלקה של עצמאים/תשושים ומחלקה סיעודית, ומציע סביבה בטוחה ומענה אישי ו/ או רפואי בכל שעה משעות היום. בנוסף הדיירים נהנים מסדר יום עשיר ורווי בתכנים ופעילויות מהנות כמו חוגים, טיולים, הרצאות ועוד מגוון פעילויות פנאי ותרבות – כל זאת תוך שמירה על נהלי הקורונה.  

מעוניינים לדעת יותר? רוצים להתייעץ? התקשרו עכשיו למספר 03-3728605 ונשמח לעזור לכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות